Scale-Out Storage

İstediğin yerden Kaydet.Herhangi bir yerden Eriş.

 Yüksek kapasiteli yapılandırılmamış veriler (Unstructured Data) ile ilgili yaşanan zorluklar:

 Dijitalleşme ile beraber hızla artan Unstructured veriler (Yedekleme verileri, PACS, videolar, belgeler vb.)
 Mevzuat gereği bazı büyük verileri uzun yıllar veri kaybı yaşamadan ve felaket karşı korumalı saklama ihtiyacı.
 Global bilgi paylaşım ve erişim ihtiyacı (İstediğin yerden kaydet, eşitle ve paylaşım ihtiyacı).
 SAN ve NAS depolama sistemlerinin yüksek maliyetli olması
 Büyük verilerin yedekleme ve felakete karşı koruma zorluğu.

Çözüm: Scale-Out Storage

%80 Daha Düşük Maliyet %100 UPTIME.

99,999999999999999 ‘a kadar veri koruma

Scale-Out sistemleri RAID yerine Erasure Coding teknolojisi kullanır. Erasure Coding node bazlı hatta replikasyona gerek kalmadan coğrafi yedeklilik sağlar. Buda hem operasyon hem de maliyeti ciddi ölçüde düşürür.

İstediğin Yerden Kaydet, Herhangi bir Yerden Eriş!

Uptime ile felaket kurtarma senaryolarınızı ister kendi lokasyonlarınızda(On-Prem), ister Hybrid veya tamamen 2xBackup bulutu üzerinden kullanmanızı sağlar..

Single Space Name (Global Name)

Scale-Out Storage çözümleri NAS gibi hireşik dosya sistemi gibi çalışmaz. Tam tersi düz (Flat) bir mimariye sahip olduğundan tüm bölgelerde tek bir adres üzerinden erişmenizi sağlar. Buda müthiş derece de basitlik ve kolaylık sağlar.

VMWare ESX,Hyper-V yedekleme

Uptime VMware ESX veya Hyper-V üzerinde kullandığınız tüm sanal sunucularınızı hypervisor katmanında İmaj bazlı yedekler ve geri yüklemenizi sağlar.

Sıkıştırma ve Global Veri Tekilleştirme

Uptime yedek alacağınız tüm verileri kaynaktan itibaren sıkıştırır ve tekilleştirerek yedekler. Bu sayede depolama alanında ve bant genişliklerinde ciddi tasarruf sağlar.

SUçtan uca güvenlik

Veriler kaynaktan itibaren AES-256 ile şifrelenerek yedeklenir, eğer dış ortama replikasyon yapılacaksa SSL ile bir kez daha şifrelenir ve hedefe ulaşır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yedekleme hizmeti Kiralık Sunucu ile almış olduğunuz veya sonradan alacağınız yedekleme alanına müşteri tarafından yedeklenmesi gerekmektedir.Eğer yedek alma işlemini tamamen herşeyiyle firmamıza yaptırmak istiyorsanız, Bizimle irtibata geçerek konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kiralık Sunucu hizmeti ile birlikte /29 yani 5 adet kullanılabilir IP adresi ücretsiz olarak size verilmektedir.Bunun dışında talep edildiği taktirde ücretli olarak ekstra IP adresi sağlanmaktadır.

Veriler kaynaktan itibaren AES-256 ile şifrelenerek yedeklenir, eğer dış ortama replikasyon yapılacaksa SSL ile bir kez daha şifrelenir ve hedefe ulaşır..

Hızlı yedekleme dışında sunucuyu donanım bağımsız olarak ister sanal ister fiziksel sunucuya geri yüklemenizi sağlar. Ayrıca dosya bazlı geri yükleme de sağlar.