Uptime Bilişim

E-Ticarete Nasıl Başlanmalıdır ? E-Ticarete Nasıl Başlanmalıdır ?
 • E-Ticarete Nasıl Başlanmalıdır ?

   

  Bu yazımız da büyük bir E-Ticaret firması olmak için neler yapmanız gerekdiği , nereden başlamanız gerekdiği ve nelere dikkat etmeniz gerekdiği gibi sizleri uzun vaade de başarıya götürecek önemli hususları kalemimize aldık.

  Teknolijinin hızla  büyümesiyle günümüz de artık internet üzerinden aradığınız hemen hemen her ürünü bulmak ve satın almak hızlı ve  çok kolay, şuan günümüz de  insanlar çoğu zamanını dakikalarca sıra bekleyerek dükkanlarda alışveriş yapmak yerine internet üzerinden  online alışveriş yapmayı terçih ediyor. Durum böyle olunca online alışverişe talebin bir hayli fazla olması ve giderek artması neticesinde günümüz insanlarıda E-Ticaret yapmak istiyor, fakat E-Ticaret dişarıdan göründüğü gibi kolay değil, uzun ve engebeli bir  yol fakat bu yolu aşan firmalar ciddi kazançlar elde edebiliyor. İlk olarak  E-Ticarete başlamadan önce siz üreticimisiniz ? Yoksa aracımısınız ? Satacağınız üründen yüzde kaç kaar ediyorsunuz ? Kargo masrafım nekadar ? Ödeme Masrafım ? Satacağım üründe stok problemim varmı ? Müşteri kitlem varmı ? Ürün çeşitliliğim fazlamı ? Bu soruların cevabı sizlerin  e-ticaret de başarılı yada başarısız olacağınızın %100 cevabı niteliğinde değer taşımaktadır.

   

   E-Ticaret de Üretici Olmak

   

   E-Ticaret işi yapıyor ve birde üreticiyseniz çoğu problemden feragat etmektesiniz. Ürünlerinize fiyat analizi yaparak fiyatlarını belirler  ve ucuk rakamlardan uzak durursanız , site tasarımınızı ön plana çıkarıp ürün görsellerinizi kaliteli yükler , ürünlerinize  yeterli seviyede açıklama yazısı eklerseniz ve sitenin baştan sonra tasarımını seo (arama motoru optimizasyonu) doğru bir şekilde entegre eder ve Google ads (reklam) gerekli bütçede yatırım yapar iseniz söz konusu ürünün satılmaması imkansiz bir hal alır.

   

  Peki ya Aracıysam ?

   

  Aracı olmanın kar marjına dezavavantajları epey bir fazladır. Söz konusu üründen kısıtlı düzeyde kar elde ediyor sanız , kargo masrafı , iade süreçleri , arapazar komisyonları gibi kaarınızı iyice azaltacak ihtimalleri hesaba katarak ürünlerinize fiyat bilgisi girmelisiniz. Eğer bu 3 durumda bile hala kaar elde edebiliyorsanız korkmanıza gerek yok gerekli seo ve Google ads yatırımları ile devamlılığı olan güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

   

  Müşteri Kitlesi Elde Etmek ?

   

  İnsanlar alışveriş yaparken çoğunluk la bildiği ve guvendiği yerlerden alışveriş yapmayı terçih eder.

  Öncelik li olarak firmanızın sosyal medya (instagram , facebook , twitter vb ) yaygın kullanılan platform larda boy göstermesi gerekmetedir . Daha sonrasında google ads (reklam ) ile desteklenmeli ve zaman içerisinde bir marka haline gelerek istenilen  müşteri kitlesi elde edilmeye başlanılır.

   

  Kendi E-Ticaret Mağazanız Olsun

   

  Yeterli seviye de müşteri kitlesini elde ettikden kendinize ait bir e-ticaret yazılımı kullanmak kaliteli ve büyük bir marka olma yolunda en gerekli faktörlerden bir tanesidir. Kendi e-ticaret mağazanızı oluşturmadan önce mutlaka deneyimli ajanslardan danışmanlık yada bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Yanlış  alt yapı kullanımı maalesef uzun vadede ciddi zararlara sebep oluyor. Google seo (arama motoru entegrasyonu) ya uygun , mobil uyumlu ve ihtiyaçlarınızı tamamiyle karşılayacak bir alt yapı ile sisteminizi oluşturmak hem kısa hemde uzun vadede zarar etmenizi önler.

   

  Nereden Başlamalıyım ? Detaylı Bilgi İçin Buraya Tıklayarak Bizler İle İletişime Geçebilirsiniz.

aradığınızı bulamadınızmı ?
www.uptimebilisim.com
uptimebilisim.com