Uptime Bilişim

E-Ticaret Depo YönetimiE-Ticaret Depo Yönetimi

  Bulut Tabanlı Depo Yönetim Sistemi (WMS)

  Hatalı ve geç ürün teslimatı gibi nedenlerle yaşanan dezavantajları, bulut tabanlı depo yönetim sistemimiz ile avantaja çevirmenizi sağlıyoruz.

  Başarılı bir e-ticaret operasyonu için en temel noktalardan biri de sorunsuz sipariş yönetimidir. Siparişin gelmesiyle başlayan sipariş süreci

  ilgili ürünlerin raftan alınması, paketlenmesi, kargolanması ile birlikte hatasız ve hızlı şekilde tamamlanmasını kapsar.

  Bunları aşağıdaki konu başlıkları altında düşünebiliriz.

  Mal Kabul

  Yeni ürünler geldiğinde raflara ve sisteminize yerleşimlerini kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlayan sistemdir.

  Adresleme

  Depoda ürünlerin hangi raflarda bulunduğunu etiketle yöntemiyle belirlediğimiz sistemdir. Bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz ürünün fiziki yerini bulabilirsiniz. Bu sistem sayesinde bir ürünü birden fazla rafta karışık olarak barındırabiliriz.

  Akıllı ve Hızlı Sipariş Toplama

  Sipariş gelen ürünleri depodan isterseniz ürün bazlı isterseniz sipariş bazlı olarak toplayabilirsiniz. Ürün bazlı toplama yaparken de tekli ürün içerek ve çoklu ürün içeren siparişleri ayrı ayrı toplayarak zaman kazanabilirsiniz.

  Kalite Kontrol ve Sipariş Doğrulaması 

  Sipariş gelen ürünleri depodan topladıktan sonra ayrıştırma süreci başlar (tek ürünlü siparişlerde bu işlem isteğe bağlıdır) bu sayede depodan gelen ürünler ikinci bir kalite kontrol sürecine ve doğrulamaya tabi tutulur. Eksik veya fazla toplanan ürünler tespit edilerek düzenlemeler yapılır.

  Otomatik Kargo ve Fatura Çıktısı

  Toplanan ürünler sipariş olarak ayrıştırıldığında yazıcıdan otomatik olarak kargo ve fatura bilgileri yazdırılır. Sizlere sadece ürünü sipariş paketine yerleştirip çıktıları üzerine eklemek kalır.

  Konsinye Satış

  Deponuzda fiziki olarak bulunmayan ürünleri stokta var gibi satmanızı sağlayan ve sipariş geldiğinde depoya ilk gelen üründen satış adedi kadar stok düşürüp otomatik olarak o ürünün gönderimini sağlayabildiğiniz gelişmiş bir konsinye sistemdir.

  ERP Entegrasyonu

  Kullanmış olduğunuz ERP programı ile depo yazılımınız arasında entegrasyon sağlanır. Bu sayede siparişlerinizin ERP tarafındaki süreçleri de depo programından otomatik olarak ERP’ye aktarılır.

  Tüm sipariş ve operasyon süreçlerinizi Depo Yönetim Sistemi ile birlikte yürütün!

   

aradığınızı bulamadınızmı ?
www.uptimebilisim.com
uptimebilisim.com