Uptime Bilişim

Seo DanışmanlığıSeo Danışmanlığı

  SEO DANIŞMANLIĞI NEDİR 

   

  SEO(arama motoru optimizasyonu) sahip olduğunuz bir E-Ticaret yada web sitesinin analizinin yapılıp sorunlarının çözülmesi ile  arama motorlarında organik aramalarda daha yüksek sıralarda yer alması için yürütülen çalışmalardır. Search engine optimization anlamına gelen bu çalışma ile amaçlanan hedef  ilgili sitenin arama motorlarında(anahtar kelime) daha iyi sıralamada olması  ve sonucunda daha çok trafik elde etmesidir. SEO Danışmanlığı sayesinde ilgili sitenin sorunları çözülmüş ve  arama motorlarında yüksek sıralarda yer alması ile site sahibinin daha  fazla trafik çekerek cirosunu arttırması temel amaçdır.

   

  UPTİME BİLİŞİM OLARAK NELER YAPIYORUZ

   

  Uptime bilişim aiesi olarak ilgili sitenizi analiz ediyor ve sorunlarını raporlayarak çalışmalarımıza başlıyoruz.Uptime Bilişim ailesi olarak sitenizi analiz ederken  sitenizin tasarımı ,yazılımı,yapısı,içeriği,doğru meta tagları, doğru title ve description kullanımı,sayfa dil etiketi,404 sayfaların tespiti,kırık link tespiti,ıframe yapısı,favicon kullanımı, sunucu yapılandırması ,doğru anahtar kelime seçimi,özgünlük,h1 ve h6 tagları,mobil uyumluluk(responsive),sitenizin hızı,sitenizdeki url ler,temiz kod yapısı,robots ve site mapın doğru yapılandırılması,görsel ve ürün alt etiketleri ,sosyal medya tagları,kullanıcı deneyimi,doğru trafik,sürekli güncel kalma,backlink(dış seo) gibi uygumaları analiz ederek düzenliyor ve   google tarafında hızlı tanınmanızı ve sıralamalarda üst sıralara çıkmanız ile beraber cironuzu arttırmanıza çok büyük katkı sağlıyoruz.

   

  ADIM ADIM SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Neler Yapıyoruz 

   

   E-Ticaret ve Son Kullanıcı Strateji Analizi :

   

  Online olarak potansiyel müşterileri web sitenize çekmek, teşvik etmek ve bulmanız için Sürekli gelişen ve rekabet halinde yer alan pazarda belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız için ihtiyaçlarınızı tespit ediyor ve uyguluyoruz. Mouse hareket takiplerine kadar detaylı analiz raporları ile alt yapı geliştirmeleri sağlıyoruz.

   

   

  Site Optimizasyonu Ve Dönüşüm Oranları Optimizasyonu

   

  Site için optimizasyonu sayesinde müşterilerinizin alışveriş yapma olasılığını arttırıyor en hızlı ve yalın şekilde yatırımınızın dönüşüm yapmasını sağlıyoruz. Alışveriş esnasında yaşanan sorunların tamamını tespit ediyor (yarım kalan alışverişler, sepette bekletilen ürünler,neden satın alamamış vb..) ve sorunları gidererek satışa dönüştürüyoruz.

   

   

   Mobil Pazarlama Stratejisi

   

  Mobil alışveriş deneyimini zenginleştirmek için yeni trendlerin deneyimini mobil sitenize uyguluyoruz. Masaüstü çalışmalarının tamamını mobile uyarlayarak kullanıcı deneyimini daha kolay hale getirip aktif tutuyoruz.

   

   

   Proje Yönetimi (  Kullanım Rehberi )

  Danışmanlık süresi boyunca projenin sorunsuz şekilde hayata geçmesi için tüm entegrasyon süreçlerini yapıyoruz  ve aynı zamanda  içerisindeki tüm özellikleri anlatıyor aktif hale getirmeleri için rehberlik yapıyoruz.

   

   

  Yazılım Geliştirme Ve Projelendirme

   

  10 Yılı aşkın tecrübemizin verdiği bilgi birikim sayesinde sizleri dinliyor, anlıyor, gerekli araştırmalarımızı ve uygunluğunu kontrol ederek ihtiyacınız olan e-ticaret veya özel yazılım projelerinizi hayata geçiriyoruz.

   

  Meta Tagları 

   

  Meta tagları internet platformundaki web sitelerinin bilgi etiketlerine denir. Meta tagları site kullanıcılarına sitedeki sayfaların ve içeriklerin hakkında bilgi vermek amacıyla kullanılan internet tarayıcılarının(google,yandex vb) çok fazla önem verdiği etiketlerdir. İlgili sitenin meta taglarını inceliyor ve düzenliyoruz.

   

  Meta Title : Başık etiketlerine verilen isimdir. Title etiketi sayesinde sitenize ,ürünlerinize yada hizmetlerinize başlık isimleri oluşturabilirsiniz.Title etiketleri oluşturulurken seo(arama motoru optimizasyonu) na uygun doğru title seçilmesi gerekmektedir.

   

   

   

  Meta Description : Meta tagları arasında en önemlisi meta description taglarıdır. Web sitelerinin sayfalarının ,ürünlerin yada verilen hizmetler için kullanılan bilgi verici açıklama yazılarına verilen isimdir. Doğru description kullanımı ile dönüşüm oranlarını arttırabilir , doğru anahtar kelimelerde google da üst sıralara çıkabilirsiniz. 

   

   

  Meta Robots: Robots etiketi arama motorlarına site içeriklerinin  nasıl davranması gerektiğini bildiren etiketlerdir. 

  Meta İndex: Sayfayı dizine eklemeye izin vermek için kullanılan etiketdir.

  Meta Noindex: Sayfayı dizine eklemeye izin vermemek için kullanılan etiketdir. z.

  Meta Follow: Sayfa içindeki bağlantının robot tarafından takip edilmesine izin vermek için kullanılan etiketdir.

   

  Sayfa Dil Etiketi : Hreflang (dil etiketi) sitenizin , vermiş olduğunuz hizmetlerin farklı bölgelerde farklı ülkelerde yaşayan insanlar tarafından bulunmasına ve başka ülkelerden siteniz için kitle oluşturmanızı sağlayan  etiketlerdir. Daha çok kitleye ulaşmak ve büyümek isteyen firmalar için oldukça önemlidir.

   

  404 Sayfaların Tespiti : 404 Hatası web sitelerinin yanlış oluşturulmuş ve kullanıcıların karşısına hata olarak çıkan görüntülenemeyen  site sayfalarına denir. Bu sayfaların tespiti ve onarımı kullanıcılar için güven ve kalite açısından önemlidir.

   

                            

  Kırık Link Tespiti : Web sitelerinde önceden yer alan daha sonra ulaşılamayan linklerdir. Eğer bir linke tıklandığında 404 hata sayfası karşınıza çıkıyorsa kırık link oluşmuştur. Kırık linklerin çoğalması durumunda kullanıcılar ve arama motoru örümcekleri sitede sayfalara erişim sağlayamaz. Bunun önüne geçmek için 301 yönlendirilmesi yapılması gerekmektedir.

   

  Favicon kullanımı : Sitelerinizdeki üst kısımında görülmekte olan , her siteye özgü ve farklı olan isteğe bağlı  resim ,harf ,simge şeklinde tasarlanan ve web sitesinin kimliğinin tanınmasına yardımcı olan sembollerdir.

   

   

  Doğru Anahtar Kelime Seçimi : Site  kullanıcılarının arama yaparken kullandıkları kelime ve cümlelere anahtar kelime denir . Web sitenizin içeriğini anlatan , vermiş olduğunuz hizmeti içermesi gereken anahtar kelimelerinin doğru seçilmesi çok önemlidir . SEO(arama motoru optimizasyonu) açısından , pazarlama (reklam açısından) dan da çok önemlidir. Site  kullanıcıları arama yaparken  sizin seçmiş olduğunuz anahtar kelimeler sayesinde sizler kitlesinize daha hızlı ulaşabilir ve marka değerinizi , cironuzu katlamanıza büyük fayda sağlar. 

   

  Mobil Uyumluluk (Responsive Tasarım) : Günümüzde  sahip olduğunuz web sitelerine erişim sadece bilgisayardan yapılmamaktadir. Hatta bir çok kullanıcı web sitelerine bilgisayarlara oranla  daha fazla telefonlardan erişim sağlamaktadir. Web siteleri masaüstü bilgisayarda göründüğü gibi mobil telefonlarda , tabletlerde görülmez. Bunun için sitenizin mobil uyumlu olması gerekmektedir. Mobil uyumlu web site hem daha fazla kullanıcıya hitap etmenizi hemde kullanıcılarınızın memnun kalmasını sağlar.

   

  Backlink (Dış Seo) : Backlink demek farklı sitelerden , farklı platformlardan web sitenize yönlendirme yapan linklere denir. Backlink vermek doğrudan sitenize trafik çekeceğinden satışlarınızı arttırmanıza büyük katkı sağlar.

   

  Site Hızı : Herşey istediğiniz şekilde yapılmış olsa dahi yavaş açılan bir siteye sahipseniz maalesef sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın büyük çoğunluğunu kaybedersiniz. Web sitenizin içerikleri , sayfaları , görsel boyutlarının yanlış ve çok yüksek boyutta kullanılması ne yazık ki sitenizin yavaş açılmasına sebep olur. Web sitenizin analizin yapılıp içeriklerinizin ve görsellerinizin düzeltilmesi ile siteniz hızlı açılır ve birden fazla kullanıcının sitenize hızlı erişim yapmasını ve vermiş olduğunuz hizmetten faydalanılmasını sağlarsınız.

   

  ARAPAZAR ENTEGRASYONU

  Arapazar (Trendyol, hepsiburada, n11, gittigidiyor, amazon, çiçek sepeti,  akakçe, aliexpress, flo, maximum, morhipo, sefamerve) satışlarınızı arttırabileceğiniz platformlarla önerdiğimiz alt yapı ile arapazar entegrasyonunuzu düzgün ve düzenli çalışacak seviyede oluşturuyor ve kısa – uzun vadede cirolarınızı arttırmanız için gerekli düzenleme işlemlerini yapıyoruz.

   

  İlk Kez E-Ticaret Yapıyor İseniz Doğru Alt Yapı Tavsiyesi

  E-Ticarete ilk kez başlıyor iseniz sizler için ihtiyaçlarınızı belirliyor, uzun vaadede sorunlarınızı maximum düzeyde çözümleyek doğru alt yapıyı sistemenize entegre ediyoruz.

   

   

  Uptime Bilişim Kalitesini Deneyimlemek İçin Tıklayınız

   

   

                                                        

aradığınızı bulamadınızmı ?
www.uptimebilisim.com
uptimebilisim.com