Uptime Bilişim

E-Ticaret E-Ticaret

   

  E-Ticaret Nedir ?

   

  Teknolojnin ilerlemesi ve internet kullanımının yaygınlaşması günümüzde insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri doğrudan internet tabanlı olmaya başladı.İnternet dünyası hızla gelişmekte ve bütün sektörleri kapsamaktadır.Bu sebepden dolayı tüketiciler tüm ihtiyaçlarını ve hizmetleri internet üzerinden hızlı,güvenli ve basit bir şekilde giderebilmektedir.

   

  Neden İnternet Üzerinden Alışveriş ?

   

  Günümüz internet teknolojisi A'dan Z' ye tüm sektörleri kapsamakda ve bu sebepden dolayı insanlar aradığı herşeyi internet üzerinde bulma imkanına sahip.İnternet üzerinde ürün ve hizmet yelpazesinin çok geniş olması , basit ve yorucu olmadan alışveriş yapabilabilmesi,güvenli ve daha uygun fiyatlara ürün ve hizmet alınabilmesi bu ürünlerin ve hizmetlerin bütün detaylarının öğrenilebilmesi,fiyat karşılaştırması yapılabilmesi gibi birçok insan hayatını kolaylaştıran etkenler E-Ticarete olan talebi arttırmakla birlikde E-Ticaret yapan firmaların hızla büyümesini ve gelişmesine oldukça önemli ve fazla katkı sağlamaktadır.

   

  Sizde E-Ticaret Yapmakmı İstiyorsunuz ?

   

  Günümüz internet teknolojisi firmaları ve insanları E-Ticaret yapmaya teşvik etmektedir.Öyle ki 2020 yılında internet üzerinden 1 milyar 366 milyon sipariş ve toplam 136 milyar ciro elde edilmiş ve haliyle insanlar E-Ticarete yoğun talep yöneltmektedir. Fakat E-Ticarete giren girişimcilerin ve firmaların ne yazık ki  %15 başarılı ve %85 başarısız olmakla beraber ciddi yatırım kaybı yaşamaktadır. Bu yolda profesyonel firmalardan E-Ticaret hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.Şunu bilmelisiniz'ki hiçbirşey dişarıdan görüldüğü kolay ve basit  değil.

   

  E-Ticaret'De Başarısız Olmanın Nedenleri 

   

  Doğru satış stratejisinin uygulanmaması  

  Rakip firmalarının analizinin yapılmaması.

  Verilen ürün ve hizmetin rakip firmalar ile fiyat karşılaştırılmasının yapılmaması.

  . Müşteri analizinin yapılmaması.

  . Ürün satış yelpazesinin dar tutulması ( pazar entegrasyonları trendyol, hespiburada, n11, amazon, gitti gidiyor vb. )

  . Google seo (arama motoru optimizasyonunun yanlış yapılması)

  . Yanlış bütçe yönetimi

  . Site içi optimizasyonun eksik veya hatalı yapılması.

  . Hatalı reklamların uygulanması.

  . E-ticaret süreçlerinde profesyonel bir danışmanlık alınmaması tüm süreçleri tek bi personel veya tek bir ajans üzerinden yürütülmesi.

  . Doğru alt yapının oluşturulmaması.

  . Günümüz teknolojisinin takip edilmemesi ve sitenizin güncel kalmaması.

  . Ürün görselleri, açıklama, ürün adı gibi bir çok alanların profesyonelce hazırlanmaması.

  . Pazar yeri, muhasebe,sanal pos veya kargo entegrasyonu gibi entagrasyon süreçlerinin birbirinden kopuk olması.

  . Müşteri güveni ve memnuniyeti sağlamamak gibi bir çok neden ne yazık ki  E-Ticarete giren girişimcilerin başarısız olmasına neden olmaktadır. Sizde E-Ticaret yapmayı düşünüyorsanız yukarda belirtmiş olduğumuz maddeleri eksiksiz yerine getirebilmelisiniz aksi takdirde ne yazıkki başarısız olacaksınız. 

   

  Doğru Satış Stratejisi

   

  Doğru satış stratejisi ile internet platformunda hedeflenen satışların gerçekleşmesi ve geliştirilebilmesi için doğru satış stratejisine sahip olmanız gerekmektedir.Vermiş olduğunuz hizmete uygun doğru satış stratejisi ile başarı kaçınılmaz olacakdır.

   

  Rakip Firmaların Analizinin Yapılması

   

  İnternet üzerinde vermiş olduğunuz hizmeti veren firmaların doğru tespiti ve analizi sizi herzaman bir adım önde olmanızı sağlayacak ve hızlı yükselmenize olanak sağlayacak en büyük etkenlerden birtanesidir.

   

  Müşteri Analizinin Yapılması

   

  E-Ticaret Sitenizde dolaşan ve alışveriş yapan müşterilerinizin işini kolaylaştıracak tasarımlar , ilgilerini çekecek ürün görselleri, hangi müşterilere hitap ettiğinizin analizi ve onların sitenizde uzun süre kalmaları.müşteri tarafında bir olumsuzluk varsa onun tespiti ve giderilmesi gibi çözümler satışlarınızı doğrudan etkiler.

   

  Ürün Satış Yelpazesinin Dar Tutulması

   

  Vermiş olduğunuz hizmetin internet platformunda sadece size ait bir E-Ticaret web sitesinde değil farklı ve iyi durumdaki pazar yerlerinde (trendyol,hepsiburada,n11,gitti gidiyor, amazon vb) sergilenmesi hem markanıza değer katmanızı hemde satışlarınızı arttırmanıza yardımcı olur.

   

  Google Seo(arama motoru optimizasyonu)

   

  Google seo yani arama motoru optimizasyonu her E-Ticaret web sitesi için kritik bir öneme sahiptir.E-Ticaret sitenizin tasarımı ,yazılımı,yapısı,içeriği,doğru meta tagları, doğru title ve description kullanımı,sayfa dil etiketi,401 sayfaların tespiti,kırık link tespiti,ıframe yapısı,favicon kullanımı, sunucu yapılandırması ,doğru anahtar kelime seçimi,özgünlük,h1 ve h6 tagları,mobil uyumluluk(responsive),sitenizin hızı,sitenizdeki url ler,temiz kod yapısı,robots ve site mapın doğru yapılandırılması,görsel ve ürün alt etiketleri ,sosyal medya tagları,kullanıcı deneyimi,doğru trafik,sürekli güncel kalma,backlink(dış seo) gibi uygumalar  google tarafında hızlı tanınmanızı ve sıralamalarda üst sıralara çıkmanıza ve cironuzu arttırmanıza çok büyük katkı sağlar.

   

  Yanlış Bütçe Yönetimi

   

  E-Ticaret sitenizin devamlılığı için doğru bütçe yönetimi çok önemlidir. E-Ticaret sitenizin internet platformunda pazarlamasının kademeli olarak yapılmaması , E-Ticaret sitenizin eksiklerinin tespit edilmeyip giderilmemesi, gelir gider tespitinin yapılması gibi yanlış bütçe kullanımı kar marjınızın azalmasına ve cironuza olumsuz etkilenmesine sebep olur.

   

  Profesyonel Danışmanlık Hizmeti Alınması

   

  Google seo , pazarlama gibi E-Ticaret siteniz için hayati önem taşıyan uygulamaların dışarıdan profesyonel destek alınarak yapılması gerekmektedir. Unutmayın ki google sürekli güncelleniyor.sitenizin  eksiklerinin tespit edilip analizinin yapılması ve giderilmesi hem kısa hemde uzun vaadede geri dönüşüm oranlarınızı arttırır.Hayal kırıklığına uğramamanız ve ciro kaybı yaşamamanız için bilir kişilerden profesyonel danışmanlık hizmeti almanızı öneriyoruz.

   

  E-Ticaret Sitesi Fiyatlandırılması

   

  Bütün E-Ticaret siteleri alt yapı ve tasarım olarak birbirinden farklıdır.Bunun temel sebebi müşterinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirilmesidir.Öncelik olarak E-Ticaret siteniz var mı ? E-Ticaret sitem var fakat verim alamıyorum? Sizlerden gelen talep doğrultusunda ihtiyacınız karşılanmakda ve farklı fiyatlandırılmaktadır.

   

  E-Ticaret Paketi Fiyatları

   

  PAKET ORTALAMA FİYAT
  Başlangıç Paket 4.000₺ - 7.000₺
  Orta Seviye Paket 8.000₺ - 13.000₺
  İleri Seviye 15.000₺ - 25.000₺
  İhracat Dahil İleri Seviye 25.000₺ ++

   

aradığınızı bulamadınızmı ?
www.uptimebilisim.com
uptimebilisim.com